Jihomoravské dožínky

1. 9. 2012 v sobotu ráno, v 9:30 hod. vyrazila hrstka ratiškovských folkloristů do krajského města Brna. Mohla bych to klidně vypsat jmenovitě, jak nás bylo poskromnu, ale rači to napíšu takto: Dolina 5ks, Ženušky 7ks, CM Cangla 3+1ks a pan řidič autobusu.Vsadili sme na kvalitu, né na kvantitu :-)

Po klidné cestě busem sme dorazili před Krajský úřad, kde sme měli k dispozici místnost na přeslečení. Moc času nám to nezabralo, protože jednak už to máme nacvičené a navíc sme měli pracovní lehké pohodlné kroje. Takže "šup, šup."


  
Seřadili sme sa s další krojovanú chasú (myslím, že s Tvrdonic?) před KrÚ JMK parkoviště za Ústavním soudem a vyšli  – směr centrum předem přes Českou na Joštovu, Rašínovu, nám. Svobody, Zámečnická, Dominikánská, Šilingrovo nám., Pekařská, Mendlovo nám. Dožínkový průvod byl zakončený, tak jak temu bylo zvykem od nepaměti, děkovnú modlitbú, kerú pronesl na Mendlově náměstí starobrněnský opat Lukáš Evžen Martinec.Cestú sa zpívalo, tančilo (aj s hejtmanem Haškem a ) a ratiškovské děvčata rozdávaly koláčky napečené ve  Veverské Bítýšce :-)
Počasí nám přálo. Bylo pod mrakem, spadlo pár kapek, ale zima ani déšť nestačily doletět, takže sme 
sa nepotily, ani nemrzly.
Po průvodu městem sa  Ženušky pofotily s hasičama, v traktoru, pak sme  si stúply do řady na exkurzi do starobrněnského pivovaru, ale fronta byla moc dlúhá a nehýbala sa, tak sme si odskočily na koncert Čechomoru. Mezi tým si Ilonka stihla seskočit na laně a protahnút nás do první linie čechomorských fanouškú alespoň na závěr děkovačky.


Kolem 16. hod sme sa zešly v zahradě vedle sklepa U královny Elišky, kde už dobrú chvílu vyhrávala CM Cangla s basistú Zelinkú. Přidaly sme pár písniček, zatančily si a po dobrém rautu Brno opustily.

Díky, Jani, za fotky. Škoda, že si enom na jednej.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.