Lázně Hodonín a Výstava kraslic ve Vacenovicích

Lázně Hodonín a Výstava kraslic ve Vacenovicích

     První dubnový víkend byl pro Ženušky náročný. V sobotu vystoupení v hodoňských lázňách, v nedělu zasej ve Vackách na velikonoční výstavě.
     Domluvilo sa, že to nebudeme přeháňat a nachystáme na obě dvě akce stejné vystoupení - mosíme si šetřit nápady aj na příště. Tož sa daly hlavy dohromady a vzešlo z teho kraťučké cosi, co sa tradičně točí kolem středu našich životů - chlapú. A protože sa nenašel ani jeden, co by s nama chtěl do teho jít, mosely sme si zasej poradit samotné.
 Chlapa sme si ušily. Ušily sme ho podle sebe tak, aby nám všeckým pasoval. A na první zkúšce sme ho pořádně prověřily, aj když eště neměl hlavu. Ani byste nevěřili, co udělá jeden vycpaný hadrový chlap s 13 ženskýma :-). To sa nám to potom ten scénář dělal sám od sebe.
     Do dalšího týdňa bylo všecko narychtované. Chlap došitý aj s hlavú, oblečený v kroju, parochňu pod klobúčkem, no, šohaj k pohledání.
    V lázňách s nama vystupovala kromě cimbálky Náklo aj drobotina z Dětského folklorního souboru Ratíškovice, ve Vackách už sme byly enom Ženušky. Ale že sme sa tak dobře rozjely, tak eště nekeré dobrzďovaly zpěvem u Voříškú na narozeninách.
      Nakonec sme sa všecky zhodly, že chlapa (říkáme mu cvičně Jozéfek Mokrý) bereme mezi sebe do party, protože neodmlúvá, nenadává, nepije, nebrble do ničeho, kde ho postavíme, tam ho najdem, a při troše dobrej vůle sa s ním dá aj zatancovat.

    

Zkusíme ho obléct za "babu"
Drobotina a možná aj budoucí Ženušky:

Mamka verbířú mosela odháňat fanynky.

Pár vajec:

    

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.