ZA HUMNY - Brno, Palác šlechtičen

Je čtvrtek 2. 7. 2015. Vyjížďáme smětem k Brnu eště aj s CM Náklo a Mužským pěveckým sborem. Je poznat, že je všední deň a nekeří moseli zostát v práci, je nás akorát tak na malý mikrobus. 
Už cestú na Brno sa rozcinkaly sedmičky bílého, červeného a aj růžového vína, důležité pro dobré naladění hlasú a nálady.
Protože nás tlačil čas a aby sme sa nezdržovaly dlúhým přeslékáním, jely sme polooblečené - civilo krojově. Po příjezdu na místo chlapé a muzika hráli a zpívali, my sme sa zatim nastrójily do všedních krojů, abysme mohly předvést naše ratiškovské pěsničky a tance.

Celá akce sa menovalal ZA HUMNY. Etnografický ústav Moravského zemského muzea v Brně prezentoval regiony, města a obce Moravy. A Ratiškovice zahajovaly túto výstavu.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10155701412955262.1073741898.463502995261&type=3

....skoro jak pod májú....
           Během pauze sme sa vydaly s Ženuškama  na procházku po Náměstí Svobody. Oblečené v krojách sme poutaly pozornost kolemjdocích a v krojovej anonymitě sme si dovolily věci, keré by nás normáleně ani nenapadly. Možná to bylo aj tým horkem a žízňú, že sme zavrtěly kolečko kolem obelisku známých hodin a zašly sme si do KFC, kde sme jako bonus přidaly pár pěkných pěsniček. 

Vybíráme si v KFC

         

       

 

 

 

 

 

Rozlévalo sa aj kolem sedícím chardonnay cestú po tem Svoboďáku, no bylo nám dobře?

...zkúšáme akustiku na schodišti....


 

 

     Dom sa vyjelo kolem devátej večerní hodiny. Jediná nevýhoda byla, že cestú dom už nebylo co pit, tož sa moselo zpívat nasucho. Nekeří sa po příjezdu dom nemohli rozlúčit a doprovázali sa přes celú dědinu až do rána.

 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.