PRAHA - Krojované slavnosti v Senátu

S radosťú sme přijaly pozvání od našej paní senátorky a starostky, Aničky Hubáčkovej,  na krojované slavnosti do Prahy.

V nedělu 20. května 2018, ráno o púl šestej už sme sa rychtovaly do přistaveného autobusu. Přidaly sa k nám děcka z folklorního souboru, ty mladší s doprovodem maminek, mužský sbor, dva páry ze souboru Dolina a část ratiškovskej cimbálovej  muziky.


Cesta dobře ubíhala, kolem 10 hodiny už sme viděli první věžičky matičky Prahy. Autobus nás vysadil nedaleko Valdštejnských zahrad a k paláci sme s kuframa, basú a cimbálem dokráčali pěšky. Moseli sme všecí projít přes bezpečnostní kontrólu, aj kufry nám zrengénovali.

V 11 hodin sa první skupinka procházala Valdšejnským palácem s našú paní prúvodkyňú. Druhá skupinka nám šla v patách. Za hodinku už sme stáli řadu na oběd - brambory, říízek, polévka a malý zákusek. Po tak vydatném obědě sme sa přesunúli do Valdštejnských zahrad a čekali sme, až sa nám uvolní šatna. Chvílu sme si krátili zpíváním a nekeří aj tancováním.Potom to začalo, necelá hodinka na oblečení krojú děckám, uvázání šátkú Ženuškám a zadrúžení dvoch doliňáckých děvčat.  Naštěstí s sebú vozíme našu "kostymérku" paní Mařenku Rybovu. Děcka pooblékaly maminky a nekeré Ženušky. Takže ve dvě hodiny už sme zaplnili pódium a hodinové pásmo mohlo začat.
 Mezi divákama sa objevili ratiškovijáci, žijící v Praze a podpřili nás svojú přítomnosťú a potleskem. Zahlédli sme aj pár známých tváří z Jižní Moravy, keří s nama natočili rozhovor a video. Děkujeme za hezkú památku.

Vystoupení sa nám vydařilo. Naša senátorka a starostka Aniička si oblékla kroj a aj s manželem nás podpořili.

Kolem štvrtej hodiny sme sa rozlúčili se Senátem a vydali sa k Vltavě. Ženušky, děcka ze souború a dvá chlapé měli naplánovanú projížďku loďú po Vltavě. Chlapé si zatim zašli "na jedno" do hospody.

A když nás potom kolem sedmej hodiny navečer posbíral autobus, byli sme unavení, ale šťastní, že nám to všeckým dobře dopadlo.

Za odměnu sa děckám slíbila po cestě zastávka v Mekáči a potom už sa jelo dom, do Ratiškovic. Cestu sme to vzali přes Čejč, kde sme vysadili našu zpěvačku a kamarádku Śárku :-) Dom sa šťastně dorazilo neco málo kolem púl jedenáctej.

Tož taková to byla vydařená slunečná veselá neděla.
Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.