OTVÍRÁNÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY 2013


 

    Byla sobota 4. května. Deň před tým, v pátek,  pršalo jak z konve, ale sobota sa načisto vyvédla. Vzduch byl provoňaný májovým vlahým déštěm a za mrkamam začalo vykukovat slunéčko. Všecko sa šťavnatě zelenalo, tož tak, jak to má v máju byt.

 
  Odpoledňa v 14:30 hod. sme sa vydaly do lázeňského okresního města Hodonína. Byly sme pozvané účastnit sa programu při otvírání lázeňskej sezóny.
cestú k autobusu

scházáme sa na zstávcedůležitá rekvizita - kolébka
     Po nekolika zkúškách sa dohodlo, že předvedeme staré známe pásmo Sudičky, ale trochu sme ho upravily. Potřeboval sa  natahnút čas vystoupení, tak sme tam přidaly zpívající maminku (pro Zuzčinu nemoc alternovala Bohdanka) a eště jednu ukolébavku navíc. Během pásma sme sa mosely stačit přesléc - vysléct, zapálit svíčky a ty najrychlejší si aj nalét po pohárku.
dobře uvázat šátek

 

A aby sa nestálo a nezpívalo při prázdnej kolébce, donésla nám Radka svoju měsíční vnučku Šarlotku (děkujeme mamince Ivance), kerú Bohdanka uspala ukolébankú "Spi, synku malučký" a položila ju do kolébky. Nad ňú potom sudičky súdily to najlepší vinšování do života, poprosily Pána Boha o požehnání a s úderem púlnoci zasej odešly.

"Přeletěla laštověnka nad našú dědinú......""....štěbetala, švitořila takovú novinu..."

"...spi, synku maličký, u svojej mamičky..."


 


naše nekeré drahé polovičky

rozhazuje rukama jedna,
aj druhá...


 V dalším vstupu sme poškádlily našich chlapů škádlivýma písničkama a v tem posledním sme sa vydaly na naše oblíbené "Maliny", keré sa mosely také tochu předělat, aby tématicky oslovily lázeňských diváků.
 
No, děvčata, gde sa tu berete, kam idete?
pivečko
 Cestú dom sa v autobusu domlúvilo, že sa stavíme eště na jedno Na mlýně. Pan řidič nám tam zastavil a nekolik chlapú a ženských sa šlo osvěžit. Poporúčalo sa šampaňské s jahodama (vlastníma), horké maliny, sýrové topinky, hranolky s kečupem, pivo, víno sa dopijalo eště z vlastních zásob......
topinky a hranolky s kečupem

malinové poháry
šampáňo s jahodama
chlapé sa enom ohlédali, nestačili sa divit, co všecko zmožeme   

   

    A do teho všeckého Kolda telefonuje a my nevěříme svým ušám. Prej u revíru na konci dědiny je místo našej cedule cedula Vacenovice a ve Vackách zasej od Vracova visí cedula Ratíškovice.  To néni možné, říkamé si všecí a vtem jede kolem na kole Tomáš Kotásek. Jana nemeškala, dala mu svuj foťák a Tom jel fotit místo činu. A opravdu, všecí valili oči, kdo si s tým dal takvoú prácu a ty cedule předělal.
     Rozešli sme sa před sedmú hodinú dom. Nekeří eště zašli po cestě k Pitkynovi. Protože jediná bývám až u Jezérka,  šlapala sem dom na druhú stranu dědiny kolem Komunálu, kde sa zas pro změnu rozcházala naša cimbálová muzika Náklo, vracaja sa dom z Brna.

Díky za ty fotky, až bude video, přidám aj odkaz naň.
    Tady je:

http://youtu.be/WlwF13-GdvQŽádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.